Kontakta oss

Anders Wihlgaard | 070-255 45 93
anders.wihlgaard@sundsvall.se
Kan hjälpa dig om du behöver hjälp med bokningar, saknar material eller har andra frågor. Han kan hjälpa dig till rätt person om han inte kan svara själv. Anders jobbar också med föräldramötet och hemsidor.

Maria Granqvist | 073-270 78 48
maria.granqvist@sundsvall.se 
Vill du ha tips på material, eller har du önskemål på vad vi bör köpa in eller plocka bort kontakta Maria. Hon kan även guida dig bland våra lådor och ta emot tips på fler lådor som borde finnas. Maria kommer också ut till ditt arbetslag och föreläser om MIK och källkritik, om varför vi ska jobba med programmering i skolan och om Medienavets utbud.

Fredrik Wall | 073-270 78 49
fredrik.wall@sundsvall.se 
Kan hjälpa dig om du saknar material som du har bokat

Håkan R Johansson | 073-274 21 55
hakan.r.johansson@sundsvall.se 
Chef, Mediotek Sundsvall, kan svara på frågor kring avtal och användning av Medienavet.

Hanna Lidbom | 073-270 78 56
hanna.lidbom@sundsvall.se 
Vill du ha tips på material, eller har du önskemål på vad vi bör köpa in eller plocka bort? Kontakta Hanna. Hon kan också svara på frågor och rättigheter och upphovsrätt

Linda Hedblom | 070-191 80 68
linda.hedblom@sundsvall.se 
Kan svara på frågor kring sökfunktionen och tar gärna emot tips på nya funktioner som borde finnas på Medienavet.

Jeanette Larsson Tostar | 070-190 35 94
jeanette.tostar@sundsvall.se
Svarar på frågor kring lärmiljö och Mittlärande mm.

...

Besöks- och leveransadress
Magasinsgatan 12, 852 34 Sundsvall
Mån-fre 8.00-16.00 
(lunchstängt alla dagar 12.00-13.00)

Postadress
Mediotek Sundsvall
Sundsvalls kommun
851 85 Sundsvall